poniedziałek, 30 marca 2015

Świateczne szycie edycja II

       Kolejne warsztaty szycia dla dzieci czyli Świąteczna Manufaktura Wielkanocna za nami. Tak jak w grudniu zeszłego roku spotkanie z Dzieckiem w Krośnie odbyło się podczas Kiermaszu Świątecznego w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. 


środa, 25 marca 2015

Witamy wiosnę :)

   W ubiegłą sobotę, 21 marca, wzięłyśmy udział w wyjątkowym wydarzeniu. Z naszymi przyjaciółmi z Dziecka w Krośnie oraz Krośnieńskim Klubem Morsów żegnaliśmy zimę, a witaliśmy wiosnę :)
czwartek, 19 marca 2015

Koktajl z płatków owsianych

Niedawno odkryłam prosty, smaczny i zdrowy koktajl z płatków owsianych. Od tamtej pory przyrządzam go codziennie. Czy wiedzieliście, że płatki owsiane to po owocach acai i czosnku najzdrowszy pokarm świata?
środa, 18 marca 2015

To było grane

       Coraz częściej powracam do filmów z dzieciństwa. Przede wszystkim dlatego, ze teraz moja  córka jest już na tyle duża, że mogę wreszcie pokazać jej moje ukochane obrazy. 
      Odkąd pamiętam byłam oczarowana kinem. Chodziłam z rodzicami  na seanse nawet po trzy, cztery razy na ten sam film. Nie do multi - hiper - super kina. Do małej salki kinowej ze skrzypiącymi krzesłami. Bez smrodu popcornu i narzucających się filmowych gadżetów. Jedna kasa, ogonek kolejkowy przy jakimś przeboju wychodził na zewnątrz budynku. Żadnych reklam. W naszym mieście kina, które jeszcze istnieją bardzo przypominają wystrojem te z mojego dzieciństwa i wierzcie mi albo nie, ale właśnie dlatego bardzo lubię tam chodzić.

źródło

sobota, 14 marca 2015

Wolnego

     Sobotnie popołudnie to dla mnie kwintesencja weekendu. Już się uspokoiłam po bieganinie ze ścierą po mieszkaniu, po obiedzie pozmywane (no dobra, bez ściemy to naczynia tylko schowane do zmywarki). Szybki odświeżający prysznic i jadę z Łucją na podwieczorek do kawiarni. 
    Jeszcze tylko Słowo Na Niedzielę dla Was: jeśli do tej pory nie umyłaś okien to nie miej żadnych wyrzutów sumienia z tego powodu.  Zaczekaj i zrób to przed samymi świętami - szlag mnie trafia, bo takie były piękne i wypolerowane chyba z godzinę tak wytrzymały,  a potem przyszedł deszcz i smagający go wiatr ;-).

świecznik z sercem i świecznik gwiazda PEPCO
pojemnik na rzeżuchę ROSSMANN
biały wazon SH (za 2zł) :-)

zuza

niedziela, 8 marca 2015

Od kobiet dla kobiet

      Wczoraj po raz kolejny jako TutajMamy uczestniczyłyśmy w evencie organizowanym przez ekipę Dziecko w Krośnie. Na facebook'u można było znaleźć plakat informujący o spotkaniu, które miało charakter otwarty a więc każda z pań, która miała ochotę spędzić popołudnie z nami mogła przyjść.Warto więc polubić stronę - będziecie na bieżąco z takimi informacjami.


czwartek, 5 marca 2015

Koleżanki z morskiej pianki

     Od początku tygodnia śnieg padał już więcej razy niż od początku zimy. Pada, słońce, pada, słońce. A na deser mroźny wiatr. Między przedszkolem a wieczorynką biegamy na zajęcia popołudniowe z podniesionym czołem i ...kołnierzem.

wtorek, 3 marca 2015

Rzeżucha


      Gdy byłam dzieckiem mój Tato dbał o to, żeby w porze przedwiosennej na parapecie zieleniła się tacka z rzeżuchą. Nie mogłyśmy się doczekać z siostrą aż wreszcie roślinka wzejdzie a my posmakujemy kanapkę z masłem, rzeżuchą i szczyptą soli...

źródło