wtorek, 23 grudnia 2014

Świąteczne szycie


      W ostatnią niedzielę, podczas kiermaszu świątecznego w RCKP, odbyły się nasze pierwsze warsztaty tworzenia ozdób świątecznych. TutajMamy z pomocą Dziecka w Krośnie przygotowały szeroki wybór zajęć. Dzieci i dorośli wykonywali ozdoby z filcu, materiału i papieru. Największym zainteresowaniem cieszyło się szycie z tkanin. Dzieci bardzo chętnie zabierały się do pracy i bardzo starannie zszywały swoje ozdoby. Ta forma tworzenie przypadła też do gustu dorosłym, dzięki czemu można powiedzieć, że warsztaty były głównie szyciowe. Podczas tworzenia słuchaliśmy kolęd w wykonaniu Arki Noego. Muzyka łatwo wpadała w ucho i dzieci podśpiewywały sobie pod nosem ulubione kolędy co dodatkowo wprawiało nas w przedświąteczny nastrój. 
 TutajMamy przygotowały też choinkę udekorowaną własnoręcznie wykonanymi ozdobami, która stanowiła doskonały przykład na to, jak można samemu stworzyć piękną stylizację na święta, nawet przy minimum umiejętności. Odwiedzający nas goście często chwalili wygląd tejże choinki, podkreślając, że wpisuje się równocześnie w bardzo ostatnio na czasie style handmade i eko. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni frekwencją dzieci, a także ich potrzebą prac manualnych. I chłopcy i dziewczynki, i starsi i młodsi, wszyscy szyli. Efektem tego były prześliczne ozdoby świąteczne, które potem każdy mógł zabrać do domu i przyozdobić nimi swoje choinki.
   Mamy nadzieję, że już niedługo będzie nam dane znów spotkać się na warsztatach i krzewić w maluchach potrzebę tworzenia pięknych rzeczy.

Zuza i Asiaps. Na zdjęciu małe zamieszanie, bo dzieci zamieniły się mamami :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz