czwartek, 23 lipca 2015

Leczo

        Bez zbędnych wstępów. Przyrządzona o tej porze roku ze świeżych warzyw ma ten jedyny i niepowtarzalny smak  Najbardziej lubię w tej warzywnej potrawie jednogarnkowej zamoczyć złocistą skórkę chleba. 


niedziela, 19 lipca 2015

misja: U.R.L.O.P.


       Czekałam, odliczałam i jest! Więcej niż zwykły weekend! To te dni wolne od siedzenia za kierownicą, z wyłączonym telefonem i z dala od firmowej poczty. Niedawno usłyszałam w radiu, że tak naprawdę przestajemy myśleć o pracy i przechodzimy na tryb Wypoczynek dopiero po dwóch tygodniach wolnego. Wolne żarty! Ja mam do wykorzystania tydzień i dwa dni i postanawiam przestać myśleć o pracy z chwilą wyłączenia silnika w służbowym samochodzie. 


czwartek, 16 lipca 2015

Szybkie śniadanie

   Już kiedyś pisałam, że płatki owsiane to jeden z najzdrowszych pokarmów. Po koktajlu owsianym (przepis TUTAJ) siostra podzieliła się ze mną przepisem na szybkie śniadanie. I nie kłamała, 2-3 min i sycący posiłek jest gotowy.
piątek, 3 lipca 2015

Ach, te przydasie

   Przyda się, na pewno! Ileż to rzeczy mam w domu, których nie używam, ale szkoda mi je wyrzucić, bo jestem prawie pewna, że kiedyś nadejdzie ten dzień, kiedy będę akurat ich potrzebować. To nic, że nieraz leżą latami, zagracają i tylko przeszkadzają. A ja, jak ten chomik, zbieram kolejne przydasie, bo nóż coś z tego przyda się :)
Od ubrań, butów, firanek, zasłonek, po talerze, kubki, porcelanowe figurki i wszelkiego rodzaju "pierdółki".