niedziela, 24 maja 2015

A ja wolę moją mamę!


- Kocham Cię, mamo, najbardziej na świecie!
- To ja Ciebie kocham najbardziej na świecie. A poza tym byłam pierwsza! Ha! Jeszcze nie wiedziałaś o swoim istnieniu, a ja już do Ciebie mówiłam, wyobrażałam sobie jak wyglądasz i jaka jesteś.

czwartek, 21 maja 2015

Majówki - zdrowe kwiatki

   Póki jeszcze są, wybierzcie się na łąki i zbierajcie majówki, czyli pospolite żółte kwiatki, które wręcz zalewają swoją ilością krajobraz. Pamiętajcie tylko, aby wybierać tereny oddalone od dróg. Podam Wam cztery sposoby na wykorzystanie mniszka lekarskiego, o których pewnie jeszcze nie słyszeliście.

źródło: ziolowo-mi.blog.pl

czwartek, 14 maja 2015

Słodkie (prze)kąski

  Ile to razy dziennie słyszę pytanie "Mamo, mogę coś słodkiego?". Zazwyczaj odpowiadam "Tak, buziaka" :)
Ciężko byłoby wyeliminować z dziecięcej diety słodycze, dlatego ja je ograniczam jak mogę, plus zastępuje je świeżymi lub suszonymi owocami. Dziś o tych drugich.


niedziela, 10 maja 2015

Rozwodzimy się


             Miałam to szczęście w swoim dziecięcym i nastoletnim życiu, że nie było mi dane usłyszeć od moich rodziców tych, zapierających dech w piersiach, słów. Małżeństwo moich rodziców trwa ponad 30 lat. Trzy dekady wspólnych problemów, radości, monotonii, zaskoczeń, spontaniczności i przemyślanych decyzji. - codzienności - ŻYCIA. Do historii opowiadanych przy spotkaniach rodzinnych na stałe weszła ta, mówiąca o tym jak się poznali i jak to trzy miesiące później  (!) zapadła decyzja o ślubie ( jako pierworodna urodziłam się prawie 2 lata po ślubie  - żeby nie było wątpliwości ).