sobota, 28 lutego 2015

Ta nasza młodość

    Mijając grupkę młodzieży przed blokiem słyszę  "...dobryyy". Innym razem przechodząc przez park, młode dziewczę woła za mną "psze pani - rękawiczka pani upadła!" . To był dla mnie znak. Znak, że już po mnie widać...Spoglądam w lustro i widzę... nie nastolatkę... 


sobota, 21 lutego 2015

Imbir

     Wybierając się na zimowe spacery lub rano jadąc do pracy staram się pamiętać o przygotowaniu i zabraniu ze sobą czegoś ciepłego do picia. Kiedyś przygotowywałam gorące kakao ( ciekawie pisała o jego właściwościach Kasia ) lub po prostu herbatę z cytryną. Od niedawna zakochałam się w smaku i aromacie imbiru.

środa, 18 lutego 2015

PrzypadkiPamiętam swoje rozterki podczas wyboru kierunku studiów. „Rób to, co kochasz, a nie przepracujesz ani jednej godziny w swoim życiu”.  Tylko, gdy miałam siedemnaście lat tyle tematów mnie interesowało, w tylu sprawach chciałam pogłębiać swoją wiedzę.

wtorek, 17 lutego 2015

Mała apteczka dziecka LEKI

   Jestem za leczeniem się w naturalny sposób, ale zdarzają się sytuacje, kiedy nie poradzimy sobie bez aptecznych leków. Każdy ma w domu szafkę lub półkę wydzieloną na ich przechowywanie, tzw. apteczkę. Z momentem pojawienia się w naszym życiu dzieci zapas wszelkich leków powiększa się i to sporo. Czasem niektórzy rozpędzą się, aż nadto. Przedstawię Wam moje MUST HAVE, czyli leki oraz inne przydatne specyfiki dla dzieci, które zawsze mam w domu (kolejność przypadkowa). Czy według Was to wystarczy? Czy dodałybyście do tej listy coś jeszcze?

Do powstania wpisu zainspirował mnie poniższy obrazek. 

źródło: http://rysunkiannyl.blogspot.com/2015/01/moje-dziecko-jest-cpunem.html


Pochodzi z tekstu pt. "Moje dziecko jest ćpunem !". Możecie się z nim zapoznać TUTAJ

poniedziałek, 16 lutego 2015

Spacerujemy z kijkami po Krośnie

   Niedziela była tak słoneczna, że nie mogliśmy przesiedzieć jej w domu. Zaraz po obiedzie wybraliśmy się na spacer. Niedaleko, bo tylko na sąsiednie osiedle, ale i tak z 7-8 km zrobiliśmy. Była to idealna okazja na wypróbowanie mojego nowego zakupu - kijków do nordic walking.sobota, 14 lutego 2015

Syrop z buraków na gardło i kaszel


   Naturalny, prosty, tani, a przede wszystkim skuteczny. Syrop z buraków. Dowiedziałam się o nim kilka lat temu i od razu wypróbowałam. Pomaga w leczeniu kaszlu, chrypki i bólów gardła, działa też uodparniająco. Dzisiaj znów go przygotowałam, bo niestety czuje się jakoś niewyraźnie, a do tego drapie mnie w gardle. Z tym syropem do poniedziałku powinnam mieć to już z głowy.środa, 11 lutego 2015

Pizza z dodatkiem serca

       Od ponad pół roku jako TutajMamy zasilamy szeregi zespołu Dziecko w Krośnie - zrzeszającego ludzi z pasją, pragnących działać dla dzieci i z dziećmi. Już tradycją się stało, że w każdym miesiącu wesoła banda pełnych energii ludzi robi tematyczne spotkanie dla dzieci właśnie. Któregoś dnia padła propozycja zorganizowania Walentynek dla dzieci i kreatywne dziewczyny wymyśliły!  Dzieci będą samodzielnie robić  pizzę w kształcie serca . Propozycja genialna aczkolwiek nie w każdych warunkach do zrealizowania.

sobota, 7 lutego 2015

Bezpiecznie na stoku

   
źródło
     Za nami cudowna sobota - piękna pogoda z błękitnym niebem i rozkosznym słońcem, a do tego delikatny mróz - tak,  żebyśmy nie zapomnieli, że to sezon zimowy w pełni. Dzień spędziliśmy jeżdżąc na nartach więc wykorzystaliśmy ten dzień tak jak lubimy najbardziej czyli aktywnie. Ma być rekreacyjnie (czyt. powoli, bezpiecznie i na niedużym stoku). A co najważniejsze nie musimy wyjeżdżać daleko i na kilka dni, żeby cieszyć się szusowaniem.  W okolicach do 40 km od Krosna mamy kilka ciekawych stoków idealnych do naszego rodzinnego poziomu jazdy. Dziś korzystaliśmy z ośrodka w Puławach KiczeraSki .

piątek, 6 lutego 2015

Dzień Wielkiej Miłości

        Są dni kiedy jestem wredną babą - jagą. Nieuczynną obrażalską egoistką.  Bo mnie się należy, bo to ja mam rację."Wczoraj to ja wkładałam naczynia do zmywarki! W tym domu tylko ja odkurzam! Wszystko jest na mojej głowie! Nie mam ani chwili dla siebie!". Po wyrzuceniu z siebie z siłą petardy pretensji zapada cisza. Jest foch. Księżna obraziła się, bo... nic nie jest tak jakbym sobie tego życzyła. Być może ma to związek z zespołem napięcia..., a może taki mam charakterek, a może jedno i drugie. A kto wtedy jest najbliżej? Mąż.  Ale czy tak właśnie powinno to nasze wspólne życie wyglądać? Że ma być na moim?

poniedziałek, 2 lutego 2015

DIY Znikający szablon na tkaninie

   Dzisiaj pokażę wam jak wykonać domowe czary-mary i zrobić znikający szablon na tkaninie (nie tylko). Przyda się wam to podczas szycia, a już na pewno podczas haftowania.
Ja właśnie chcąc wyhaftować pewien wzór, zaczęłam zastanawiać się jak mam sobie przygotować szablon, który będzie później łatwy do usunięcia. Planowałam wykonać go ołówkiem, ale potem musiałabym tkaninę wyprać, aby zniknął, o długopisie nie wspomnę, bo nie zejdzie w ogóle. Wtedy właśnie zaświeciła mi się żarówka nad głową, niczym u pomysłowego Dobromira. Na ten sposób mogła wpaść tylko mama dziecka uczęszczającego do szkoły. Przedstawiam Państwu ZNIKAJĄCY DŁUGOPIS Pilot Frixion!niedziela, 1 lutego 2015

SnowLove

   Piątek, ostatni dzień szkoły. Za oknem leje. Dzieci smutne, bo jak tu się cieszyć z tego deszczu i błota na ferie? I stał się cud. Budzimy się w sobotę rano, a za oknami bielusieńko! Od razu na buziach pojawiły się uśmiechy. I czym prędzej do zabawy w białym puchu, najlepiej w piżamkach, bez śniadania - a jak :)